Acıbadem Üniversitesi Öğrencileri nadir hastalıklara müzikle dikkat çekti- Ulvi.org | Ulvi.org
Sağlık

Acıbadem Üniversitesi Öğrencileri nadir hastalıklara müzikle dikkat çekti- Ulvi.org

28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü kapsamında Acıbadem Üniversitesi Nadir Hastalıklar Kulübü, Behçet ve Ailevi Akdeniz Ateşi Hastaları Derneği, Akondroplazi ve Aileleri Derneği, Acıbadem Üniversitesi Nadir Hastalıklar ve Yetim İlaçlar Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Nadir Hastalıklar Ağı, Türkiye’de bir ilk olan Nadir Müzik’21 projesine imza attılar. 

Nadir hastalıklara sahip bireylere dikkat çekmek ve nadir hastalıklar farkındalığını arttırmak için müziğin birleştirici gücünü kullanmayı hedefleyen Nadir Müzik’21 projesinde nadir hastalıklara sahip bireylere dikkat çekmek ve nadir hastalıklar farkındalığını arttırmak için müziğin birleştirici gücünü kullanarak stüdyoya girdiler. Projedeki ilk şarkı “Kızılcıklar Oldu Mu?” türküsüne sözler uyarladılar. Stüdyoda kaydedip çektikleri videolarla hazırladıkları ilk klibi, 28 Şubat’tan önce yayınladılar.

Nadir Müzik ’21 Projesi, nadir hastalıklara sahip bireylere dikkat çekmek ve nadir hastalıklar farkındalığını arttırmak için müziğin birleştirici gücünü kullanmayı hedefliyor. Projedeki ilk şarkı olan “Kızılcıklar Oldu Mu?” parçası konuya farkındalık yaratma amacıyla sözleri yeniden düzenlenerek proje katılımcıları tarafından seslendirildi. Nadir Müzik’21 Proje lansmanı, Acıbadem Üniversitesi Nadir Hastalıklar Kulübü’nün Instagram hesabından özel bir canlı yayın ile nadir hastalıklara sahip bireylerin ve yakınlarının, dernek temsilcilerinin, sanatçıların katılımıyla 28 Şubat 2020 akşamı gerçekleşti.

Projenin ikinci aşamasında daha fazla katılımcının yer aldığı bir klip oluşturulması planlanıyor. Hazırlanan şarkının altyapı melodisi ve düzenlenen sözleri projede yer almak isteyenlere ulaştırarak şarkıyı söylerken bir video kaydetmeleri istenecek. Oluşturulan ikinci klip, 7 Nisan 2021 Dünya Sağlık Günü’nde paylaşılacak. Katılan herkes birlikte “Nadir’in sesi Nadir Müzik!” diyecekler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu