Avrupa regülasyonlarına uyumlu olarak çalışan Bitpanda’da öncelik güvenlik- Ulvi.org | Ulvi.org
Teknoloji

Avrupa regülasyonlarına uyumlu olarak çalışan Bitpanda’da öncelik güvenlik- Ulvi.org

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hafta başında yapılan basın açıklamasında, kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları paylaştıklarını ve konunun bakanlık tarafından yakından takip edildiği belirtildi. Ayrıca açıklamada Merkez Bankası, SPK, BDDK ve diğer kurumlarla iş birliği halinde çalışma yürütüldüğü bildirildi. 

 

Avrupa’nın lider dijital varlık yatırım platformu Bitpanda’nın Türkiye Genel Müdürü Elbruz Yılmaz, yapılan açıklamanın sektör için çok önemli olduğunu ve doğru bir zamanda yapıldığını ifade ederken, son günlerde piyasada oluşan kaygıların azaltılması ve piyasanın regüle edilmesi yönünde olumlu etkisi olacağını belirtti. 

 

Bitpanda’nın Avrupa Birliği regülasyonlarına uyumlu ve lisanslı olarak faaliyet gösteren bir şirket olduğunu vurgulayan Elbruz Yılmaz, kullanıcılarının güvenliğinin her zaman için temel öncelikleri olduğunu belirterek konu hakkında şunları söyledi: “Bitpanda olarak kurulduğumuz 2014 yılından bu yana kullanıcılarımızın dijital varlıklarının ve yatırımlarının güvenliği ile faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki regülasyonlara uyumluluk Bitpanda için öncelik olmuştur.  Yatırım platformumuz AML5 yönetmeliği ile uyumlu ve kullanıcılarımızın varlıklarını güvenliği denetlenen soğuk cüzdanlarda saklıyoruz. Bu konuda da dünyanın en önde gelen denetim şirketlerinden biri olan KPMG ile sektörde bir ilk olan soğuk cüzdan denetimimizi başarıyla tamamladık ve raporumuzu kullanıcılarımızla paylaştık. Ayrıca 2020’nin sonbaharında aldığımız 52 milyon dolarlık yatırım ile hem ürünlerimizin hem de uyum ve güvenlik süreçlerimizin geliştirilmesi için yatırım yapmaya devam ediyoruz. Son olarak platformumuzda kullanıcılarımıza sunduğumuz dijital varlıkların teknik, işlem hacmi ve yatırıma uygunluk açılarından değerlendirip daha sonra kullanıcılarımıza sunuyoruz. Avrupa’daki regülasyonlara uyumlu süreçlerimizle hem sektöre öncülük ediyor hem de Türkiye pazarındaki paydaşlarımız ve diğer kripto para sektörü oyuncularıyla iş birliği yaparak Türkiye’de de kripto varlık piyasasındaki regülasyon çalışmalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bitpanda olarak Avrupa piyasalarında edindiğimiz tecrübelerimizi Türkiye’de kripto para sektöründe yapılacak düzenlemelere aktarmaya hazır durumdayız. Hazine bakanlığının ve diğer düzenleyici kurumların bu konudaki çalışmalarını olumlu karşılıyor ve destekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu