Milipol Katar global gucleri bulusturacak- Ulvi.org | Ulvi.org
Gündem

Milipol Katar global gucleri bulusturacak- Ulvi.org

Fuara, Orta Doğu, Güney Amerika, Avrupa, İngiltere, ABD, Alt Kıta ve İskandinavya'dan 14 ülke katılacak. 

Doha’da 15-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 13. Uluslararası İç Güvenlik ve Sivil Savunma etkinliği olan Milipol Katar 2021, Orta Doğu, Güney Amerika, Avrupa, İngiltere, ABD, Alt Kıta ve İskandinavya'dan 14 ülke katılımıyla gerçekleştirilecek. Milipol Qatar 2021, iç güvenlik ve sivil savunma endüstrilerinin geleceğine ve daha güvenli bir dünyaya giden yola odaklanan diyaloglar, vaka çalışmaları ve tartışmaları içeren son derece bilgilendirici bir dizi seminere ev sahipliği yapacak.  Fuar kapsamında siber güvenlik ve siber tehditleri aktaracak global fikir liderlerinin eşliğinde sivil savunma ve güvenlik yönetimi konulu büyük etkinlikler yer alacak.

Bu yıl bölgede ülke güvenliği ve sivil savunmaya odaklanan ilk etkinliklerden biri olan fuar, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al-Thani himayesinde ve Katar Başbakanı ile İçişleri Bakanı Şeyh Halid bin Halife bin Abdulaziz Al Thani yetkisinde gerçekleştiriliyor. Fuarda Brezilya, Fransa, Almanya, İngiltere ve ABD'yi temsil eden 5 ulusal pavyon bulunacak.  

 

Civipol CEO'su ve Milipol etkinlikleri Başkanı Préfet Yann Jounot, "Araştırma ve danışmanlık şirketi Frost&Sullivan, Orta Doğu iç güvenlik pazarı değerinin 2022 yılına kadar 19,7 milyar dolara çıkacağını tahmin ediyor. Bu öngörü de etkinliğimize büyük ilgi uyandırdı. Veri, çevre ve özel güvenliğin yanı sıra sistem entegrasyonunun büyüme alanları da dahil olmak üzere tüm ülke güvenliği ve sivil savunma alanındaki katılımcı erişimini genişletti. Sektörün geleceği hakkında tüm dünyaya aydınlatıcı sinyaller gönderecek olan bu etkinliği merakla izleyecek olan küresel savunma endüstrisi, herkes için daha güvenli bir dünya yaratacak" dedi.  

 

Fransa en büyük pavyonu inşa ediyor

 

Fransa,  Doha Sergi ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuarda ulusal pavyonların en büyüğünü inşa edecek. Fransız İçişleri Bakanı tarafından desteklenecek organizatorü olan Paris Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası, ihracat alanında yenilik sunmak için pavyonda yer alacak 22 büyük katılımcının yüzde 77'sinin Milipol Katar'a ilk defa katılacağını bildirdi. Pavyonun katılımcıları arasında savunma ve güvenlik alanında robotik çözümler sunan Nexter Grup da yer alıyor. Grubun Satış Direktörü Romain Le Berre, "Katar ve genel olarak Orta Doğu’daki polis özel birimlerinin ve askeri özel kuvvetlerin, üst düzey keşif ve patlayıcı madde imhasında robotik kapasite yöntemiyle güvenliklerini artırmalarına destek olmaya hazırız" diye konuştu. 

 

Fransız yüksek teknoloji çözüm sağlayıcısı CS GROUP da yurtiçi güvenlik operasyonları ve simülasyonla desteklenen yüksek kaliteli eğitim için Taktik Veri Bağlantısı için gerekli olan Crimson hipervizör yazılımı ve Boreades C-UAV sistemi dahil olmak üzere en gelişmiş savunma ve güvenlik yeniliklerini fuara getireceğini açıkladı. 

Terör saldırılarına karşı sistemlere talep sürüyor

Milipol Qatar 2021, düzenli katılımcı olan Alman pavyonundan da ilgi gördü. Alman Pavyonu Organizatörü CCO Yaratıcı Danışmanı da Milipol Katar'ın Alman şirketler açısından Katar hükümeti ile 20 yılı aşkın süredir iş ilişkisini sürdürmek açısından çok önemli bir yurtiçi güvenlik fuarı olduğunu söyledi. Şirketin Genel Müdürü Nico Baumbach, "Tüm Orta Doğu pazarında terör saldırılarına etkin bir şekilde karşı koymak, vatandaşlar ve kritik altyapı için güvenlik sağlamak amacıyla dünyanın her yerinden en son teknolojik uygulamalara ve sistemlere talep devam ediyor" dedi.

 

Milipol Katar küresel lider haline geldi

İngiliz pavyonun oganizatörü İngiltere Savunma ve Güvenlik Birimi de Milipol Katar'ın artık Katarlı oyuncularla işbirliği anlaşmalarını yapmayı planlayan İngiliz sağlayıcılarla savunma ve güvenlik tedarikinde küresel bir lider haline geldiğini söyledi. Birim sözcüsü, şunları söyledi: “Birleşik Krallık savunma ve güvenlik ürünleri Katar'da olağanüstü bir üne sahip ve zaten güvenlik sektöründe yaygın olarak kullanılıyor.  Birleşik Krallık şirketleri, Katarlı şirketlerle endüstriyel ortaklıklar ve ortak girişimler geliştirmeyi amaçlıyor.” 

  

Milipol Qatar 2021, COVID 19'un yayılmasıyla mücadele etmek için uygulanan sıkı sağlık ve güvenlik protokollerinin yönetimi altında gerçekleştirilecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu