Tommy Hilfiger'dan Mogli ile sürdürülebilirlik kursu...- Ulvi.org | Ulvi.org
Gündem

Tommy Hilfiger’dan Mogli ile sürdürülebilirlik kursu…- Ulvi.org

Tommy Hilfiger on-line öğrenim platformu FutureLearn ile işbirliği yaparak sunduğu sosyal etki eğitimi kursları portföyüyle değişime ilham kaynağı olmayı amaçlıyor. 

Tommy Hilfiger, farklı türleri kapsayan müzisyen ve sürdürülebilirlik savunucusu Mogli’nin sunduğu ücretsiz bir on-line kursu duyurdu.  Daha iyi bir gelecek yaratmanın kendimizin en iyi versiyonları olmakla başladığına inanan Tommy Hilfiger’ın düzenlediği kurs 1 Mart 2021 tarihinden itibaren FutureLearn.com platformunda yerini alıyor. Kurs içeriğine mobil cihazlardan, tablet ve bilgisayarlardan erişebiliyor. 

FutureLearn, anlamlı kurs içerikleriyle eğitimde dönüşüm yaratırken on-line öğrenmeyi keyifli ve erişilebilir hale getiriyor. King’s College London ve Johns Hopkins University gibi dünyanın en iyi üniversiteleri ve eğitim kuruluşları tarafından sunulan binlerce kurs, tamamıyla on-line ortamda katılımcılara yeni hobiler ve beceriler geliştirme, kariyerlerini değiştirebilecek uzmanlıklar kazanma olanağı veriyor. Sürdürülebilir Yaşam kursu, en yüksek eğitim standartlarının karşılanmasını sağlamak amacıyla kendi alanında akredite uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından araştırıldı, geliştirildi ve şekillendirildi. Sağlıklı hayat seçimleri ile sürdürülebilir yaşam arasındaki bağlantının ele alındığı kurs, hikâye anlatımı, diyalog, yeni toplumsal bilgiler ve ilerlemenin kutlanması gibi unsurlar içeriyor. Aktivist Mogli tarafından sunulacak ve kullanıcıların kendi tempolarında tamamlayabilecekleri iki haftalık kursun programı aşağıda özetleniyor. 

İlk Hafta:

  • Keşfetme: Mogli, katılımcıları daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı yolculuğuna çıkarak kursun içeriğini anlatır. 
  • Araştırma: Katılımcılar aşırı tüketim sorununu, bunun gezegenimize olumsuz etkilerini ve potansiyel sonuçları araştırır. 
  • Düşleme: Mogli, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına da değinerek gezegenin geleceği hakkındaki düşlerini paylaşır. 
  • Tartışma: Katılımcılar değişim için birlikte atılabilecek adımları tartışır. 

İkinci Hafta: 

  • Düşünme: Katılımcılar kendi yaşam tarzlarını düşünür ve değerlendirir. 
  • Sorgulama: Mogli, daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı için kişisel yolculuğunu paylaşır ve pozitif değişimin itici gücü olan rol modellerini tanıtır. 
  • Aksiyon:  Mogli, kendi deneyimlerinden hareketle nasıl cesur olunabileceğini paylaşır. 
  • Özet: Katılımcılar, bir quiz cevaplayarak kurs boyunca öğrendiklerini test eder. 

Tommy Hilfiger, kullanıcılara sosyal değişimi tetiklemeleri için gerekli araçları ve anlayışı kazandırmak amacıyla sürdürülebilirlik, bedensel olumlama benimseme ve topluluk inşa etme konularında dört FutureLearn kursu daha tasarladı. Platform, kullanıcılara çeşitli deneyimleri keşfetmeleri, kişisel hayallerini ve benzersiz zorlukları paylaşmaları için güvenli bir alan sunuyor.

Tommy Hilfiger, FutureLearn kurslarının yanı sıra global sosyal medya kanallarından kısa formatlı, pratik yaşam önerileri içeren canlı sohbetler de paylaşacak. Tommy Hilfiger’ın sürdürülebilirlik taahhütleri hakkında daha fazla bilgiye sustainability.tommy.com adresinden ulaşılabiliyor. 

Markanın dostları ve takipçileri   #TommyHilfiger etiketini ve @TommyHilfiger hesabını alıntılayarak sosyal medya paylaşımlarına katılmaya davet ediliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu