Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf: "İktidar çok yoruldu, Türkiye'de değişime ihtiyaç var"- Ulvi.org | Ulvi.org
Gündem

Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf: “İktidar çok yoruldu, Türkiye’de değişime ihtiyaç var”- Ulvi.org

Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan  Malgaf, "İktidar çok yoruldu. Türkiye' de gerçekten bir değişime ihtiyaç var. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak yapılan yıkmak dökmek için değil, varolanında üstüne koyarak daha da güzelleştirmek istiyoruz" dedi.

 

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ HEYECANI VE ENERJİSİ İLE MUTLAK VE MUTLAK İKTİDAR OLACAK

Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan  Malgaf, önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye' de değişime dönüşüme ihtiyaç olduğunun altını çizen başkan Malgaf, "İktidar çok yoruldu. 20 sene biz de iktidarda kalsak biz de yorulduk diye düşünüyorum. Çok uzun bir süre. Bakıyorsunuz şimdi Türkiye'de gerçekten bir değişime dönüşüme gerek var. Artık yeni bir heyecana, yeni bir enerjiye, özellikle başarı yolunda çok iyi bilen lidere ihtiyaç var. Sonra kadrodur, sonra projedir.  Mesela lideriniz var, projeniz yok, projeniz var, kadromuz yok. O da bir işe yaramıyor. Ama biz de diyoruz ki bu üç özelliği taşıyan Türkiye Değişim Partisi mutlak ve mutlak bu heyecanı ile ve bu enerjisiyle bu azmi ile mutlak ve mutlak bir iktidar" dedi.

 

PROJELER KISA VAADELİ DEĞİL ÇOK UZUN VAADELİ HAYATA GEÇİRİLMELİ

Türkiye ’deki siyasetle Avrupa da yapılan siyaseti karşılaştıran başkan Malgaf, Avrupa da projelerin uzun vaadeli yapıldığına dikkat çekti.  Başkan Malgaf, "Avrupa ile mukayese ettiğimiz zaman Türk olduğum için gurur duyuyorum, Türkiye'de olmaktan da gurur duyuyorum bu ayrı bir gurur. Bizim insanımız çok güçlüdür. Türkiye çok güçlüdür. Her şeye rağmen çok güçlüdür ama siyasetin işleyişi bakımından sorarsanız insanlar Avrupa'da yıllık proje üretmiyorlar, 10 yıllık proje üretmiyorlar. İnsanlar Avrupa'da çok uzun vadeli projeler üretiyorlar, hiçbir zaman kısa vadede takılıp kalmıyorlar. Türkiye'ye dönüp baktığımız zaman Türkiye'de uygulanan projeler çok kısa vadeli projelerdir ve çok karlı işlerdir. Avrupa'da her zaman sistem çalışır, şu anda hangi parti gelirse gelsin sistemi değiştiremez. Çok ciddi bir oturmuş sistem var, sadece bu oturmuş sistemin üzerine katkılar konulur, geliştirilir" açıklamasında bulundu.

 

BİZ DAHA İYİSİNİ YAPMAK İÇİN GELDİK

Parti olarak amaçlarının yapılanları yıkıp dökmek olmadığını hatırlatan başkan Malgaf şöyle konuştu:
"Bizim de tam ilkemizde yazdığı gibi geliştirme politikası var. Yani biz gelelim şunu yıkalım, şunu yok edelim. Böyle bir derdimiz yok. Biz var olanın üstüne daha nasıl güzellik yapabiliriz. Sağlıkta iktidar çok başarılı olmuştur tamam çok güzel. Sahip çıkalım ama ekonomiye çok büyük zararlar vermiştir. O zaman orayı düzeltin. Biz daha iyisini yapalım, biz daha iyisini yapmak için gelelim, amacımız bu olması gerekiyor. Yoksa bir dönem görüyoruz, şu anda biz başarılıydık da şimdi başarısız oldu. Öyle bir şey olmaz ona da karşıyız. İyiyi biz yaptık kötüyü baştaki yaptı. O da olmaz ekiptiniz birlikte yaptınız. O zaman atılan temeller bugün kendini gösteriyor. Eğer o zaman başarı varsa hepinizin başarısıydı ama başarısızlık oluştuysa yine bu tüm ekibin başarısızlığıdır. Burada insanlar kendisini soyutlamaya çalışması çok anlam ifade etmiyor. Aslında bu çok fazla halk tabanında da karşılık bulmuyor."

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu