AMD Computex 2021’de yeni mobil grafik işlemcilerini duyurdu- Ulvi.org | Ulvi.org
Teknoloji

AMD Computex 2021’de yeni mobil grafik işlemcilerini duyurdu- Ulvi.org

AMD, Computex 2021’de, yüksek performanslı oyunları daha üst seviyelere taşıyacak birçok güçlü yeni çözümünü tanıttı. Oyuncu dizüstü bilgisayarlarına birinci sınıf performans, büyüleyici görsellik ve sizi içine çeken deneyimler sunacak yeni AMD Radeon™ RX 6000M Serisi mobil grafik işlemciler duyuruldu. Seride, ultra yüksek hızlı 1440p oyunları mümkün kılan, dizüstü bilgisayarlar için en hızlı AMD Radeon GPU’su olan Radeon RX 6800M öne çıkıyor.

AMD, birkaç yıldır PC üreticileriyle çalışmasının bir sonucu olarak, yeni nesil üst seviye ve yüksek performanslı oyuncu dizüstü bilgisayarlar için AMD Advantage Tasarım Altyapısı’nı da duyurdu. Özel AMD akıllı teknolojileri ve gelişmiş sistem tasarımı özellikleriyle, AMD Radeon RX 6000M Serisi mobil grafik işlemciler, AMD Radeon Software ve AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemcileri birleştiren bu yeni AMD Advantage sistemler, sınıfının en iyisi oyun deneyimleri için tasarlandı. AMD Advantage dizüstü bilgisayarların ilk örneklerinin bu ay satışa sunulması bekleniyor.

Bununla birlikte AMD, bir çözünürlük yükseltme teknolojisi olan AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) teknolojisini de duyurdu. Yeni teknolojiyle birlikte seçili oyunlarda, 4K çözünürlükte 2.5 kata kadar saniyedeki kare sayısı yükseltilebiliyor. 

2021’de10’dan fazla oyun geliştiricinin FSR’yi önemli oyun ve oyun motorlarına eklemesi beklenirken, FSR’yi destekleyen ilk oyunların da bu ayın sonuna doğru piyasaya çıkacağı ifade ediliyor. 

AMD Radeon RX 6000M Series Mobile Graphics 

AMD Radeon RX 6000M Series mobil grafik işlemciler, en yeni AMD RDNA oyun mimarisi üzerine inşa edildi. AMD RDNA mimarisiyle karşılaştırıldığında aynı performans seviyesinde 1.5 kata kadar yüksek performans ve yüzde 43’e kadar daha düşük güç tüketimi sunuyor. Aynı zamanda yeni nesil dizüstü bilgisayarlara AMD Infinity Cache ve DirectX Raytracing (DXR) gibi gelişmiş teknolojiler de getiriyor. 

AMD Radeon RX 6800M, birinci sınıf 1440p/120 FPS performansı, gerçekçi görsellik sunan raytracing ve geleneksel efektlerle birlikte birinci sınıf 1440p/120FPS performans sunan bir grafik gücüne sahip. AMD Radeon RX 6700M ise yeni nesil gelişmiş oyuncu ve içerik üretimine yönelik dizüstü bilgisayarlarda 1440p/100 FPS oyun performansı, yeni seviyede görsellik ve verimlilik imkânı sağlıyor. AMD Radeon RX 6600M ise yüksek tazeleme oranına sahip 1080p/100 FPS oyun performansını hafif dizüstü bilgisayarlara getiriyor. Radeon RX 6000M serisi mobil grafik işlemciler, oyunculara birden fazla teknolojiyi de sağlıyor: 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu